Share
Go down
Adamsons
Viesis

Statoil Circle K

on Ceturtdiena Aprīlis 28, 2016 3:29 pm
Esmu nu jau bijušais Statoil darbinieks un vēlos šeit godīgi pastāstīt par savu darba pieredzi šajā uzņēmumā. Tātad - 1. Atalgojums - varētu pat teikt, ka Latvijas apstākļiem labs, tikai DUS, kurā strādāju es, mēnesī darbiniekam grafikā tika iedalīts pa ~127 stundām(jau pēc pirmajām darba dienām sapratu, ka šis skaitlis var palielināties nedaudz), kas beigu beigās to lielo algu uztaisīt nemaz neļauj 2. Papildus motivatori - pēc pārbaudes laika beigām tiek piešķirta veselības apdrošināšana un darba algas palielinājums (tiek paaugstināta stundas likme). Varu pateikt uzreiz - darbs šajā uzņēmumā prasīs no organisma tik daudz, ka veselības apdrošināšana lieti noderēs nākotnē 3. Darba grafiks - mēneša sākumā darbinieks paraksta sastādīto darba grafiku, kas mēneša beigās vairs tikai uz pusi sakrīt ar sākotnējo, jo jebkurā brīvā dienā Tev var piezvanīt DUS vadītājs un izsaukt uz darbu nākamajā dienā. Pietam, var gadīties situācijas, kad Tu esi nostrādājis 3-4 dienas pēc kārtas, ieskaitot faktu, ka 3 vai 4 dienā esi darbojies 12 h pa dienu un tad vēl nākamajā dienā Tev arī ir ielikta nakts maiņa vai arī darba sākšana no 8 rītā. 4. Darba laiks - piemērs no reālās dzīves - Tev ir ielikta maiņa no 8 rītā, līdz 20:00 vakarā(gadās arī 13 h maiņas un, cik nopratu, var sanākt arī visas 14 h pa dienu strādāt), Tu darbā ierodies jau pirms 8, sāc skaitīt kasi, palaid nakts maiņas darbinieku savās gaitās(nakts maiņas darbinieki, pirms savas maiņas nobeigšanas vēl dodas vākt āra teritoriju ap DUS) un tad vēl vakarā nobeidz darbu ap kādiem 20:20-30(atkarībā no savu darbību ātruma). Respektīvi dienā vēl kapā līdz 40 min pa virsu. 5. Kolēģi - iespējams tieši dēļ foršajiem kolēģiem daudzi paliek strādāt Statoil uz ilgāku laiciņu, nekā pārējie. Vadītāji DUS, cik nopratu, ļoti mēdz atšķirties. 6. Darbs pašā DUS - šeit laikam var rakstīt visvairāk. Esmu nedaudz apmulsis un nezinu, ar kuru galu pat sākt. Tātad, darba pārrunās vadītājs jūs jau informē, ka, strādājot Statoil, jūs ieņemsiet pārdevēja amatu, bet patiesībā arī būsiet apkopējs(būs jāberž un jātīra tualetes, darbinieku tualetes, katrs veikala stūrītis, jebkura veikala telpa), preču krāvējs, sētnieks(vismaz stundas 2 ir jākapā pa āru, jāspodrina degvielas uzpildes sūkņi, saliņas, pistoles, kuras pilda degvielu, jāmaina miskastes, ziemā jātīra sniegs, jāslauka teritorija un jāsavāc jebkurš atkritums DUS teritorijā). Pietam pēc jebkura darba DUS vadītājs var pateikt, ka tikko berztais degvielas sūknis nav īsti tīrs. Pati "lieliskākā" lieta darbā, manuprāt ir fakts, ka Tu visas dienas laikā vari tik paēst apmēram 1 reizi, citreiz arī tā atkrīt, par tādu apsēšanos un atpūšanos vispār ir jāaizmirst un varu paskaidrot kāpēc. Tātad visi darbinieki dienas un nakts maiņās darbojas pēc pa stundām sadalīta grafika, kurā Tev ir jāpaspēj izdarīt viss(un darba ir ĻOTI, ĻOTI DAUDZ), BET, ja nu kādā brīdī apmeklētāju nav un Tu pēc grafika esi visu izdarījis, tad pie sienas, kur atrodas kases, stāv apmēram 20 dažādas lapiņas ar darbiem, kuri Tev ir jādara, kad tiešām nekas cits nav jādara. Došu piemēru no savas darba dienas: atnāku uz maiņu pirms 8 rītā, darbojos pie kasēm līdz 12:00 bez pārtraukuma, neapsēžoties, neatpūšoties, tad vienā brīdī man apmeklētāju nav un es dodos pēc savas ūdens pudeles padzerties, tājā pašā mirklī man pretī dodas DUS vadītāja un paziņo, ka Statoil darbinieki šādos gadījos neatpūšas, bet gan dodas, piemēram, manā gadījumā pēc slotas un izberž visu veikala grīdu. Darbs naktī ilgst 10 stundas, no 22:00 - 08:00. Darba naktī ir nenormāli daudz un tas viss jāpaveic, apkalpojot paralēli cilvēkus(arī dienā visi darbi jāpaveic, paralēli apkalpojot cilvēkus). Noteikti esmu aizmirsis vēl daudzas lietas uzrakstīt. Tātad sasummējot manu viedokli par darbavietu - iesaku iet strādāt tikai tiem, kuri ir spējīgi fiziski izturēt darbu līdz pat 14 h kājās, ar apmēram 30 min pārtraukumu(sasummējot protams) visu šo stundu garumā, jo varu pateikt godīgi, man pēc 4 darba dienām pēc likās, ka kājas saļims no nespēka. Klientūra arī visai interesanta, ir jābūt gatavam, ka kādam gribēsies pateikt dzēlīgas lietas, bet nu tas vairāk atkarīgs no darbinieka pašcieņas un goda jautājumiem, jo es atbildēju uz nelaipnību bez smaida un laipnības, vienkārši bez emocijām apkalpojot, tāpat nelaipniem krieveļiem atbildēju latviešu valodā.
ex darbiniece
Viesis

Re: Statoil Circle K

on Sestdiena Maijs 07, 2016 8:16 pm
Alga salidzinosi normala ''studentam'', izmaksa laicigi,ari par virsstundam, tada zina viss godigi, ja gribi sevi pilniba nodrosinat, tad jastrada tur no rita lidz vakaram un ar n-tajam naktsmianam. Ja macies, rekini ka brivdienu nebus, no rita uz skolu vakara no darba majas. Naktsmainas pec kada laika klust psihologiski neizturamas. Diena pirms un pec naktsmainas ir sabojata, visu dienu doma ka vakara jaiet uz darbu, nakosaja rita juties absoluti nekads, liek pa divam naktim pec kartas un nakosaja rita atkal janak uz darbu, vasara paiet to neredzot..garas mainas ir garlaicigas un laiks iet nenormali leni. Piekasisies par katru putekli un neizberztu sturi. Sap kajas, mugura, acis, galva..turklat nekad nebiju domajusi ka klienti-cilveki var but tik debili, viniem pasiem butu uz sevi japaskatas no malas. Ja, labais ir tas ka apdrosinasana, tikai minus tads, ka darba del, nav laik aiziet parbaudities. Kolektivs gadijas ideals, man loti patika, labi tur apruna dazreiz bet tas ta minimali - ne aiz naida, ka jau parasti tas notiek. Vadiba ari sakariga, dazbrid bija kaitinosa, bet ka cilveki normali. Ienistu statoila uzbazigo klientu apkalposanas politiku, riebjas, bet tads esot ''augstas kvalitates apkalpojosais serviss'' ;D Es uzkatu ka tada atalgojuma del nav verts sevi mocit un zaudet laiku, kurs paiet tikai darba. Tiem, kuri strada ilgaku laiku, nezinu kada sakara, ir privilegijas, bet tas individuali katra kolektiva, katra zian negodigi. Nenozeloju, ka stradaju tur, bet atpakal atgriezties nevelos. Saja gadijuma tiesam loti liela loma bija forsam kolektivam...vienigais kaa del man bij zal aiziet, tomer sevis man ari bija zel, tapec aizgaju.
Atpakaļ uz augšu