Share
Go down
Admin
Admin
Admin
Number of posts : 9
Join date : 31.03.16
http://tavsdarbadevejs.latvianforum.net

Ko darīt, ja nemaksā algu?

on Otrdiena Aprīlis 05, 2016 4:12 pm
Darba ņēmējam, kurš palicis bez atalgojuma, par notikušo jāziņo Valsts darba inspekcijai. Vēl par šo gadījumu jāziņo Valsts ieņēmumu dienesta reģionālajai daļai pēc darba ņēmēja vai darba devēja reģistrācijas adreses, minot konkrēto darba devēju, kurš izvairās samaksāt darba algu, ieturēt un iemaksāt budžetā algas nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Valsts darba inspekcijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Avena skaidro, ka šādā gadījumā darbinieks var vērsties tiesā. Tā kā darba devējs var noliegt darba attiecību pastāvēšanu, darbiniekam vienlaikus ir jālūdz tiesa atzīt darba tiesisko attiecību pastāvēšanu. Darbiniekiem šādos gadījumos nav jāsedz ar tiesu saistītie izdevumi. Šajā gadījumā darba inspekcija var palīdzēt darba ņēmējam ar konsultācijām par viņa tiesībām un turpmāko rīcību, atgūstot naudu.

Valsts darba inspekcijas pārstāve pastāstīja, ka iedzīvotāji var sūdzēties inspekcijā arī tad, ja tiek nodarbināti bez darba līguma. Tad inspekcija veic pārbaudi, un, ja fakts apstiprinās, darba devējs var tikt sodīts ar naudas sodu, turklāt viņam jānovērš beztiesiskās darba attiecības.

Uzziņai

· Valsts darba inspekcijas uzticības tālrunis: 7312176; (iedzīvotāji var sūdzēties par darba devēju, ja tas neievēro likumu).
· Valsts darba inspekcijas bezmaksas informatīvais tālrunis: 8008004 (te iedzīvotāji var noskaidrot savas tiesības).
· Valsts ieņēmumu dienesta uzticības tālrunis: 7323438.
Atpakaļ uz augšu
Permissions in this forum:
Jūs nevarat atbildēt tematos šajā forumā